Connect with us

news

Dominika wHo predstavuje energickú novinku Chcem lietať v modernom znení ’80s

Processed with VSCO with l9 preset

Interpretka Dominika wHo je vo svojom okolí známa hudobným inklinovaním primárne k 80. a 90. rokom, a keďže vycítila priestor menšieho experimentu so zvukom a prinavrátiť sa v čase, prináša melodickú atmosféru 80. rokov v skladbe Chcem lietať. Novinka zároveň dostala moderný a dynamický šat, ktorý sprevádza vizuál v podaní príbehu tanečného páru.

Processed with VSCO with av4 preset

Zaujímavosťou je, že skladba Chcem lietať vznikla už v roku 2020, keď Dominika wHo spojila svoje hudobné tvorenie s producentom Tamášom Beliczom, ktorý produkoval aj prvý speváčkin singel Ver si. „Nový singel je žánrovo tanečná skladba, ktorú dopĺňa rytmický sound ’80s, ktorý sa nezaprie už na prvé počutie,“ s úsmevom prezrádza Dominika wHo a ďalej pokračuje v úvahe: „Mrzí ma však, že sa mi z osobných dôvodov nepodarilo túto skladbu dať von oveľa skôr, nakoľko verím, že by to bola po rokoch aj prvá skladba na Slovensku s takouto hudobnou charakteristikou.“

Na skladbe spolupracovali okrem producenta Tamáša Belicza aj Ďuri Raši a Dominika Raši, vypomáhajúc s vocal couchingom. Nahrávanie prebiehalo v eLBi studio pod taktovkou Ľuba Brtáňa, ktorý sa postaral aj o mastering.

Chceš vyhrať Playstation 5 + Hra + 8K TV? Zapoj sa vyhraj

Just klikni na obrázok & have fun!

Energická novinka poukazuje však na komplikované vzťahy, keď páry zotrvávajú v nefungujúcich vzťahoch plných násilia, klamstiev, alkoholu, ale aj drog, na ktoré Dominika wHo dôsledne poukazuje. „Častokrát tí nevinní ani nevedia, že sú v takomto vzťahu, prípadne to len prehliadajú, až pokým nepríde na ostré výmeny názorov, psychické alebo fyzické týranie. Možno je to až príliš drsný príbeh, ale na drogy som apelovala zámerne, nakoľko sú čím ďalej, tým viac rozšírené a domáce násilie tiež nabralo na obrátkach za posledné roky,“ hovorí speváčka, ktorá v piesni rozpovedáva príbeh mladého páru, veriac, že to sú témy, o ktorých by sa malo hovoriť viac verejne.

Vizuál je hlboko prepojený s textom a celkovým posolstvom piesne, ktoré zhmotnila talentovaná dvojica tanečníkov Natália Halásová a Denis Dujsík z tanečnej skupiny Pegas. Mužove výlevy a výkyvy nálad vznikajúce na základe užívania práve spomínaných drog, striedajú láskyplné pohľady, no aj napriek ich láske, nemôžu ostať spolu. Žena má predstavu o lepšom živote a chce vyjsť von z tej klietky, ktorou je pre ňu práve samotný vzťah. Ako hovorí Dominika wHo, celý príbeh hovorí hlavná postava a snaží sa z toho si zobrať ponaučenie do budúcna a verí, že sa jej bývalý priateľ polepší a dostane na správnu cestu, lebo takéto príbehy, žiaľ, majú aj fatálne následky.

Processed with VSCO with fs1 preset

Samotné nakrúcanie prebiehalo podľa scenára za vedenia Viliama Drába, až pokým sa štáb nepresunul na ulicu, ktorá mala dodať príbehu autentický nádych. „Počas príprav sa zastavila pri tíme jedna slečna, že aj ona by si chcela zahrať, že spraví čokoľvek. Navrhla, že jej napríklad hodia 20 eur na zem a ona si ich zoberie, že jej akože pomohli, samozrejme, ju poslali za mnou s tým, že sa to nehodí. Prišla ku mne so slovami, vy ste šéfka? Zopakovala jej ideu a pridala vsuvku, oni ma poslali za vami, že by sme natočili jednu scénku aspoň, ako idem okolo a vy mi hodíte 5 eur, že ste mi akože pomohli. Zostala som pozerať v nemom úžase,“ so smiechom spomína speváčka na pikošku z nakrúcania. „Akurát teda niekto poznamenal, že zrazu už nechcela 20 eur, ale iba 5 eur, takže aj zjednávať sa očividne dá v danej lokalite.“

V priebehu roka sa môžeme tešiť ešte na minimálne jednu skladbu, ktorá bude zvukovo a textovo odlišného charakteru a ponesie so sebou úplne inú zmes myšlienok.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Braňo Mojsej ml. prichádza s letným závanom v novinke Na krídlach

news

Spievankovo má novú hovoriacu knihu, do štúdia si pozvalo herca Romana Pomajba!

news

Post Malone dnes vydáva nový album AUSTIN

news

Kapela Yearsbelow si výročie vojny pripomínajú emotívnym singlom Eastern Voices

Kultúra

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect