Connect with us

news

Odkaz do neba – speváčka Suzie zložila pieseň Tato pre otca Braňa Hronca.

Speváčka Suzie predstavuje dojímavú pieseň, ktorú venovala do neba otcovi Braňovi Hroncovi. Skladbu s názvom Tato napísala týždeň predtým, ako zomrel. Hudobnú spomienku nahrávala v štúdiu u Oskara Rózsu v Banskej Štiavnici s renomovanými hudobníkmi Martinom Valihorom a Eugenom Vizvárym. Klip režíroval Michal Nemtuda, s ktorým Suzie už viackrát úspešne spolupracovala. Do piesne a klipu Suzie po prvýkrát zakomponovala dokonca svojho 3-ročného syna Riška.

Text a melódiu napísala sama speváčka, podklad, mix aj master skladby robil skladateľ a multiinštrumentalista Oskar Rózsa.

Skladbu som začala tvoriť v čase, keď som už vedela, že s tatinkom je zle. Uvedomila som si, že som mu žiadnu skladbu ešte nezložila. Refrén vznikol na balkóne v Turecku, keď som sa pozerala na more a západ slnka, pri počúvaní jedného z Oskarových podkladov. Skladbu som potom sfinalizovala u mňa doma na Slnečných jazerách v Senci, kde sme s tatom trávili veľa času a ešte ako deti chodili na celé dva letné mesiace. Mám tam s ním spojených veľa pekných spomienok,“ prezradila Suzie Hroncová.

Legendárny hudobník, skladateľ a klaviristaBraňo Hronec ovplyvnil svoju dcéru nielen hudobne, ale aj ľudsky.

Chceš vyhrať Playstation 5 + Hra + 8K TV? Zapoj sa vyhraj

Just klikni na obrázok & have fun!

Môj tato bol veľmi dobrý a kľudný človek. U neho som vždy našla pokoj, oporu a zázemie. Ani sa nedá slovami vyjadriť, ako strašne mi chýba. Každý deň, každú minútu. Čokoľvek robím, vždy si spomeniem na tata. Samozrejme ma ovplyvnil aj hudobne. Aby som s ním strávila ešte viac času, tak som si vymyslela projekt Suzie Goes To Classics, kde sme spolu hrali a spievali jazzove štandardy. Bol to pekný projekt. Tato hral na klavíri a ja som spievala,“ vyznala sa Suzie.

Na klávesy si Suzie do novinky prizvala renomovaného klaviristu Eugena Vizváryho a za bicie si sadol hviezdny Martin Valihora, ktorého Braňo Hronec ako bubeníka uznával. Celé to zmixoval Oskar Rózsa.

Mne sa s Oskarom spolupracuje veľmi dobre, je to moja krvná skupina. Oskar sa so mnou nebaví v rukavičkách a vždy mi všetko povie priamo, čo ja mám veľmi rada. Neznášam omáčky. Vždy sa aj dosť nasmejeme. S ostatnými hudobníkmi sme nenahrávali naraz. Oskar s každým nahral svoj part, pretože sme všetci dosť zaneprázdnení a rozcestovaní. Zosúladiť všetkých by bolo náročné,“ vysvetľuje Suzie.

Klip k novinke režíroval Michal Nemtuda, s ktorým má Suzie skvelé skúsenosti. Nakrúcalo sa v lesoch pri Plaveckom Štvrtku a v bývalej Kníhtlačiarni Svornosť, v novopostavaných Loftoch na Kominárskej. Počas nakrúcania bola zima a Suzie bola dokonca chorá. Radosť jej však robil 3-ročný syn Riško, ktorý v piesni aj v klipe po prvýkrát účinkuje.

Keď som nahrávala doma demo, tak mi malý Riško pomáhal a spieval so mnou. A tak som sa rozhodla ho do skladby zakomponovať a hneď som ho aj nahrala na mikrofón. Viem, že by sa to tatovi veľmi páčilo. Riško je tak po prvýkrát na nahrávke a hneď si so mnou zahral aj vo videoklipe. Je mi ľúto, že sa tatinko tejto skladby nedožil. Z celého srdca však verím, že sa pieseň dostane až k nemu hore, lebo je robená z lásky pre neho…“ odkazuje Suzie.

Suzie Hroncová sa narodila v umeleckej rodine. S otcom, legendárnym hudobníkom Braňom Hroncom začala vystupovať v troch rokoch, kde spievala v kapele, ktorú viedol. Potom pôsobila v školskom chóre v Rakúsku. Ako 19-ročná začala sólovú kariéru. V roku 2008 vydala debutový album Suzie a potom postupne osem singlov. Dva roky pôsobila ako špeciálny hosť vo funkovej kapele u Kinga Ivana Vereša. Suzie si zaspievala na jednom pódiu aj s takými legendami ako je Karel Gott, či Jozef Laufer, ktorý jej krstil debutový album. Zatiaľ posledný projekt vytvorila Suzie so svojim otcom Braňom Hroncom – Suzie Goes to Classics with legendary Brano Hronec on the piano. Všetky informácie o Suzie Hroncovej nájdete:


Facebook
https://www.facebook.com/www.suzie.sk/

Instagram
https://www.instagram.com/suziehroncova/

Web
www.suzie.sk

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect