Connect with us

news

Interpret Ludo Kotlár predstavuje emotívnu novinku Tak mi svieť

Po debutovom singli Nespoznávam prichádza skladateľ a klavirista Ludo Kotlár s popovou baladou Tak mi svieť. Zrod piesne vzišiel z prežitej emócie, precítenej a úprimnej, ktorá však neustála v partnerskom vzťahu a jej osud predurčil jeho zánik.
Skladba Tak mi svieť vznikala spontánne na popud interpretovho spoluhráča a priateľa KristiánKuruca, ktorý ju skomponoval v nadväznosti na debutový singel Nespoznávam. „Spája sa so životným obdobím, ktorým si práve prechádzal, práve preto si myslím, že má táto skladba veľkú výpovednú hodnotu, vychádza priamo z úprimnej a pravdivej emócie. Hneď po prvom počutí ma dostala,“ objasňuje spevák Ludo Kotlár pocity z piesne, ktorú spoločne rozvinuli a dotvorili do finálnej verzie. Následne ju textom doplnil Richard Bönde.

Motívom skladby je síce nepríjemná životná skúsenosť, avšak rozpadom vzťahu si prešiel takmer každý človek, a preto je pieseň blízka mnohým z nás. „Kristián mi ju zahral približne pred polrokom a okamžite som vedel, že je to skladba, ktorú by som vedel hodnoverne interpretovať. Začali sme na nej intenzívne pracovať, od prvej chvíle sme rozmýšľali, akým spôsobom ju aranžovať a aké nástroje použiť, aká bude forma a ktorá je tá správna tónina, aby pieseň nabrala ten správny vibe,“ teší sa interpret z piesne, ktorá nakoniec získala unplugged zvuk.

Chceš vyhrať Playstation 5 + Hra + 8K TV? Zapoj sa vyhraj

Just klikni na obrázok & have fun!

Nahrávanie skladby prebiehalo v štúdiu Beyond Music v Nitre a mixoval ju Tom Lobb. O mastering sa postarala americká spoločnosť Sage Audio. Novinka získala aj vizuál pod záštitou DenisPavela, ktorý vniesol do videoklipu emócie prostredníctvom príbehového zobrazenia. Tie stvárnili Adam Druga, Marína Opalková, Patrícia Matúšová a Bibi Hlozáková. Líniu odohrávajúcu v priestore The Gentleman Bar v Nových Zámkoch dotvára kapela v podaní Gejzu Farkaša a Kristiána Kuruca.

Ludo Kotlár je známy ako jazzový interpret, no postupne sa etabluje aj ako spevák a aktuálne má už rozpracované ďalšie dve skladby, ktoré získavajú svoju finálnu podobu. Súčasne klavírnym vkladom spolupracuje na CD so zoskupením SOLE (world music/jazz) a s Ludo Kuruc Band hrá množstvo koncertov po celom Slovensku. Naposledy nahrávané klavírne kompozície znejú na jazzovom CD s Lukáš Oravec Orchestra a taktiež na viacerých jazzových platniach.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect