Connect with us

Kultúra

Už aj Robo Opatovský má svoju Lásku

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, text napísal Michal Mifkovič, hudobnú produkciu zabezpečil Randy Gnepa a videoklip natočil Jakub „Točič“ Chochula. Novinka už pri svojom vzniku zachránila jednému z autorov tichú domácnosť.

Robo Opatovský – Láska:

Už aj ja mám svoju Lásku. Tak ako ju má aj Marcel Palonder, Elán a ďalší poprední slovenskí umelci,“ vyznal sa celoživotný romantik Robo Opatovský. Skladbu odpremiéroval symbolicky na Deň žien počas svojho koncertu v Trnave. „Pesnička má už niekoľko rokov. Čakal som na ten správny text. Nechcel som, aby to bola presladená balada,“ prezradil. Slová vyšli z pera textára Michala Mifkoviča, ktorý prezradil: „Robo mi poslal demo v čase, kedy som mal takpovediac tichú domácnosť. Text zo mňa vyšiel veľmi rýchlo a akonáhle som ju zahral mojej žene, tak sa rozcítila a tichá domácnosť bola zažehnaná.“

Pieseň Láska nahrával Opatovský opäť v tandeme s gitaristom Romanom Mečiarom. „Aj tentokrát som si dal záležať na tom, aby znela nadčasovo a bola kvalitne hudobne zaranžovaná. Aj preto som oslovil na produkciu Randyho Gnepu,“ povedal spevák. Ten verí, že sa mu podarilo napísať pesničku, ktorá rozžiari ľudí, prinesie svetlo a lásku. V tomto duchu pripravil aj videoklip, v ktorom však nevidno žiaden zamilovaný pár.

S režisérom Kubom Točičom sme sa rozprávali o tom, že by sme chceli trochu abstraktnejší videoklip. Obaja sme to cítili tak, že by tam malo byť niečo alebo niekto, kto bude symbolizovať najkrajšiu emóciu – lásku a zhodli sme sa, že najlepšie je, keď ju prezentuje žena krásnym tancom,“ objasnil Robo Opatovský. Oslovili teda Mariannu Navarovú. „Táto talentovaná tanečníčka z Nitry stvárnila lásku úplne bravúrne, nádherne. Jej tanec sme ešte spomalili, čím sme zvýraznili jej ladnosť,“ dodal. Videoklip sa nakrúcal na dvoch miestach – v štúdiu a v priestoroch pezinského Zámku Šimák. V refréne sa spieva: „Láska, láska, kde sa ukrývaš?“ Niekedy tá pravá láska príde k niekomu úplne odrazu, niekedy ju môžeme hľadať celý život, niekto má to šťastie, že má lásku na celý život, niekto len na chvíľu a práve tým tancom je táto emócia prezentovaná.

Ostatný „nevianočný“ album Roba Opatovského Modlím sa hudbou 2020-2010 vyšiel v roku 2020. „Je nad slnko jasné, Muž a žena, Ruku na srdce a Láska sú štyri single, ktoré už vyšli a budú na novom albume. Ten by mal vyjsť na jar budúceho roka. K tomu bude aj väčšie turné s prekvapeniami, hosťami. Dovtedy však ešte stihnem jeden letný a ďalší jarný singel,“ povedal s tradičným úsmevom na perách spevák.

Aj tento rok si však fanúšikovia speváka užijú jarné koncerty, ktoré odštartoval v Trnave. „Zahráme nielen novú skladbu Láska, ale aj Muž a žena, Modlím sa hudbou, Keď muž miluje ženu a ďalšie moje pesničky. Už teraz sa veľmi teším,“ povedal R. Opatovský. Vstupenky na koncerty sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Robo Opatovský – Jarné koncerty 2023

22.4. Nitra

28.4. Košice

29.4. Michalovce

1.6. Bratislava

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect