Connect with us

news

Kapela Acornhoek vydáva po dvoch dekádach existencie prvý klip v štýle šialenej jazdy červeným kabrioletom

Trash-popová kapela Acornhoek prichádza s debutovým videoklipom po dvadsiatich rokoch pôsobenia k novinke Drive. Singel je súčasťou EP King of Nothing vydaného začiatkom roka a je plný vnútorného boja, lásky a nenávisti. Tie pretavili do videoklipu s atmosférou jazdy dobového auta, ktorá so sebou nesie analógiu s horko-sladkou príchuťou života.

Skladba s pôvodným názvom Dive dozrievala do svojej podoby dlhší čas, aby sa mohla stať súčasťou tretieho štvorskladbového EP o nádeji a zúfalstve, samote a priateľstve, o paradoxoch, ktoré obklopujú ľudstvo. „Drive je o vnútornom boji, o láske vs. nenávisti, ktoré sa niekedy miesia a všetci to poznáme. Jazda autom je paralela života, nikdy neviete kam a ako dôjdete,“ ozrejmuje spevák a textár Andrej Frič prepojenie s vizuálom, ktoré vychádza z myšlienky piesne.

Nahrávanie skladby prebiehalo v závere minulého roka v Industrial Sounds Studio v Bratislave s Adamom Bajbarom, mix vyladil Matej Belluš a master Ludwig Meier z Mníchova.

Najväčšou zmenou pre priekopníkov slovenského grunge je vydanie po dvoch dekádach existencie ich prvého videoklipu, ktorý zobrali vo veľkom štýle amerického road-tripu s nešťastným psycho koncom. „Je to skôr o vnútornom prežívaní, o náznakoch, prelínajú sa v ňom akoby dve roviny a aj keď je dejovo pomerne minimalistický, na konci príde pointa. Ukáže sa, že pre niekoho bola tá jazda posledná,“ so záhadným úsmevom prezrádza spevák.

Štýlovo je videoklip poňatý v 90. rokoch pod taktovkou režiséra Jakuba Steineckera. Jazda členov kapely určite nie je jazdou bežného dňa, je pretkaná momentami prežitých udalostí, spôsobe života a spoločnosti. Autentickú atmosféru vytvoril červený Cadillac DeVille a jednotlivé obrazy dotvorili projekcie za asistencie efektov Milana Puchera.

Videoklip ACORNHOEK – DRIVE

Novinku Drive kapela predstaví na koncertoch spolu s ďalšími singlami Tonight, Petra a Underneath z nového EP King of Nothing.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect