Connect with us

news

A’cappella VOISING si na prvom koncerte turné vyslúžila standing ovation

Hity, krst albumu a standing ovation! Tak vyzeral štart turné obľúbenej slovenskej a’cappella formácie VOISING. Na prvom koncerte v bratislavskej Showfactory pokrstili VOISING ich debutový album Všetko má svoj čas, Krstnou mamou sa stala Diana Tuhá, ktorá je na sociálnych sieťach známa ako Nasratá žena. Príďte si vychutnať ako znie hudba bez pridania jediného nástroja, skupina VOISING vám predvedie zimomriavkový vokálny zážitok v Nitre, Košiciach, Liptovskom Mikuláši a Banskej Bystrici!

Na prvom koncerte turné odzneli prevažne nové piesne z debutového albumu Všetko má svoj čas, ktorý je historicky prvým autorským accappela albumom na Slovensku.. Viktor Nižník – tenor, Veronika Oláh Šebeňová – alt, Milena Čief Majerová – mezzosoprán, Tomáš Benjamín Nižník – beatbox/perkusie, Rado Tomeš – bas, Katarína Fojtíková – soprán sa rozhodli, že na každom koncerte nový album aj pokrstia. V Bratislave si za krstnú mamu vybrali Dianu Tuhú, alias Nasratú ženu.

„Diana je známou influencerkou a jej vtipné videá bavia státisíce ľudí na sociálnych sieťach. Málokto však o nej vie, že je aj výbornou speváčkou. Na našom krste v Bratislave sme si povedali, že by bolo fajn, keby sme si spolu zaspievali. Keď sme sa spolu s Dianou pozreli na playlist nášho koncertu, jednoznačná voľba padla na pieseň Čerešne,“ prezradil líder kapely Viktor Nižník.

Prepojenie Diany a skupiny VOISING je hlavne hudobné. So speváčkou Veronikou sa poznajú z kapely, kde obe účinkovali, nie však v tom istom čase. A so spevákom a frontmanom Viktorom spolu naspievali aj duet. Pieseň však vznikla iba v štúdiu a vtedy o sebe Diana a Viktor vôbec netušili, kto sú. Spoznali sa až neskôr, keď zistili, že ten druhý hlas v piesni si naspievali navzájom.

„Želám vám aj novému albumu, aby ste boli mimoriadne úspešní. Aby sa nové CD predávalo a vám, aby to fantasticky spievalo. Milujem kreatívnych ľudí, ktorú máte v sebe aj vy Rozvíjajte ju, pretože hudba a celkovo umenie sú absolútne úžasné a dokážu lámať ľady medzi ľuďmi a pozdvihnúť náladu, aby bola vždy lepšia a veselšia. Hudba nám pomáha v tom, aby sme boli silnejší a šťastnejší. Prajem vám, aby ste rozdávali vášeň a radosť, a aby vaša hudba znela mnohými domácnosťami,“ pokrstila album Diana Tuhá.

Na koncerte VOISING okrem premiérových nových skladieb zaspievali klasické cover verzie známych hitov ako napríklad Júlia si čarovná, s ktorou VOISING vystupovali v Hite roka. Alebo zmes piesní od Mekyho Žbirku, s ktorou nedávno účinkovali na krste knihy Katky Žbirkovej o Mekym.

„Spojenie našich autorských piesní a cover hitov, s ktorými sme doteraz vystupovali, bolo pre nás premiérové. Zatiaľ nikdy sme na našom koncerte nemali také veľké zastúpenie našej autorskej tvorby, ako to je na našom turné. Teším sa z odozvy fanúšikov, naše piesne sa veľmi páčili celému publiku a my z toho máme veľkú radosť, neskrýval radosť Viktor Nižník.

Počas koncertu sa VOISING predstavili aj v sólových piesňach a dokázali, ako ich hlasy spolu krásne ladia. Samostatne sa predviedol aj talentovaný beatboxer Beny Nižník, ktorý poslucháčom ukázal kúsok zo svojho umenia hlasových perkusií. Na pódiu znelo viacero zvukov naraz a návštevníci koncertu boli príjemne prekvapení.

„Ja vlastne ani neviem, ako to robím. Proste začnem búchať a ľuďom sa to páči. V kapele sa zo mňa smejú, že ja neviem, že sa to nedá, oni to vedia a preto to nerobia. Zvuky si trénujem doma. Niekedy to už lezie spolubývajúcim pekne na nervy, pretože bicie u nás znejú od rána do večera,“ s úsmevom konštatoval Tomáš Benjamín Nižník.

VOISING odohrali celú show na jednotku. Ako prídavok zaspievali nádhernú pieseň I just call to say I love you v aranžmáne od Pentatonix, úplne bez mikrofńov a bez aparatúry. Presne tak, ako to ich žáner prikazuje – čiže a’cappella. Poslucháči mali zimomriavky a umelcom sa odvďačili standing ovation.

„Sme veľmi radi, že náš prvý koncert v rámci turné dopadol na výbornú. Už teraz sa tešíme na ďalšie koncerty a ďalšie krsty. Pretože na každom koncerte v rámci turné budeme krstiť náš album, zakaždým žrebujeme krstnú mamu či otca spomedzi návštevníkov. Nechceme, aby naši fanúšikovia prišli o tento moment a chceme ho prežiť spolu s nimi. Veľmi sa na nich tešíme,“ uzatvára Viktor Nižník.

Vstupenky na turné skupiny Voising si môžete kúpiť tu https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/turne-vsetko-ma-svoj-cas-slovensko/ Album je dostupný na stránkach skupiny, ale aj vo vybraných obchodoch a tiež cez eshopy Spinaker.sk

VOSING TOUR 2024

11.5. Nitra – Music a Cafe

17.5. Košice – KeVyPi bowling

18.5. Liptovský Mikuláš – Kassa

24.5. Banská Bystrica – Klub 77

Všetky informácia nájdete na: WEB: http://www.voising.sk Facebook: https://www.facebook.com/VoisingSK

Instagram: https://www.instagram.com/voising.sk/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@voisingsk?_t=8hDIhM8gWIL&_r=1 YT:

Youtube: https://www.youtube.com/@voisingsk

Spotify: https://open.spotify.com/artist/4yC5uKmr2VEBvvPQIRi5e8

zdroj: Nora Krchňáková

foto zdroj: VOISING

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect