Connect with us

Festivaly

SZIGET 2023 / Macklemore, Lorde a Mumford & Sons

Maďarský Sziget zverejnil nové mená v programe. K už známym headlinerom ako Billie Eilish, Imagine Dragons, David Guetta, Florence + the Machine pribudli headlineri Macklemore, Mumford & Sons, Lorde, ale aj Loyle Carner, Bonobo, Tale Of Us, girl in red, Yung Lean, Confidence Man, The Aces, Lucie Antunes, Coloray, SG Lewis, Sleaford Mods, Ben Böhmer (live), Son Mieux, Giant Rooks, I Hate Models, 999999999, Herrensauna XXL, Shlømo a TxC.

Sziget festival, jeden z najväčších európskych festivalov, ktorí patrí aj medzi najobľúbenejšie zahraničné festivaly Slovákov, sa bude konať od 10. do 15. augusta na ostrove v centre Budapešte. V predaji sú 1-, 3- a 6-dňové vstupenky. Kompletné informácie a lístky sú na www.szigetfestival.com.

Viac ako len hudobný festival, to je Sziget, ktorý je dokonalým únikom z bežného života a skvelou možnosťou letnej dovolenky či výletu do Budapešti. Ponúka nielen bohatý program a vystúpenia najlepších mien popu, rocku, elektroniky či R&B na viac ako 50 pódiách. Nájdete tam aj množstvo umeleckých inštalácií, divadelné či cirkusové predstavenia, kabaret a umelcov z celého sveta.

Sziget 2023 prináša nových headlinerov, medzi ktorými nechýba ani britská folkrocková kapela Mumford & Sons, ktorá dopĺňa program o búrlivú a zvukovo hutnú šou a kultové hity ako I Will WailLittle Lion Man. Lorde sa tento rok vracia na pódiá a pokračuje v turné k svojej poslednej nahrávke Solar Power, v rámci ktorého sa chystá ovládnuť aj hlavnú scénu Szigetu. Hviezda zo Seattlu a držiteľ Grammy Macklemore po nedávnom vydaní nového albumu Ben sa chystá tiež na koncerty a jeho šou na Szigetu bude jedným z vrcholov turné po Európe.

Lorde – Royals –

Mumford & Sons – I Will Wait –

K hviezdnemu line-upu sa pripojí aj londýnsky raper Loyle Carner, ktorý vystúpi s kritikmi oceňovaným albumom Hugo vydaným v roku 2022. Okrem neho sa predstaví americká speváčka Caroline Polachek so skvelým novým albumom Desire, I Want to Turn into You či švédsky raper Yung Lean, ktorý je považovaný za jednu z najvplyvnejších postáv ranej éry cloudového rapu. Popri nich sa na Sziget vracia stálica elektronickej scény, producent Bonobo. Vychádzajúcou hviezdou scény sú naopak Tale of Us, ktorých sprevádza povesť intenzívnych setov a najlepšej párty. Ďalším uznávaným duom, ktoré je pripravené rozprúdiť pódium, sú post-punkoví Sleaford Mods.

Zoznam headlinerov hlavného pódia je kompletný, v predaji sú už aj mnohými žiadané jednodňové lístky. K už skôr ohláseným headlinerom na hlavnom pódiu – Billie Eilish, David Guetta, Florence + the Machine a Imagine Dragons – sa pridali Mumford & Sons, Lorde a Macklemore a dnes sme zverejnili ďalších viac ako 30 interpretov rôzneho levelu,“ prezradil hlavný organizátor Szigetu Tamáš Kádár.

Okrem hudobného programu Tamás Kádár upriamuje pozornosť na tri dôležité novinky Szigetu: na Sziget 2023 sa vráti Art of Freedom, ktorého cieľom je pridať vizuálnu silu do rozmanitosti Ostrova slobody pomocou nápaditých a ohromujúcich umeleckých diel. Kompletne sa obnovia asanačné bloky, z festivalu zmiznú takmer všetky mobilné toalety a budú nahradené kontajnermi so splachovaním. „Minulý rok sa vyskytli problémy s prachom v dôsledku nadpriemerného sucha, ale v roku 2023 podnikáme kroky na niekoľkých frontoch, aby sme zabezpečili, že sa to už nebude opakovať. Po prvé, koncom minulého roka sme „ozelenili“ náš ostrov, čím sme odstránili nedostatky v trávnatej pôde spôsobené vysychaním. Pracujeme na tom, aby sa podobná situácia už neopakovala a aby sme v prípade sucha vedeli zabezpečiť nepretržité zavlažovanie vodou z Dunaja. Okrem toho v celom areáli festivalu používame novú protiprašnú úpravu, ktorej podstata je v procese využívania vlhkosti vzduchu na vytvorenie vlhkej vrstvy na zemi, čím sa zabráni vniknutiu prachu do ovzdušia,“ priblížil novinky na festivale T. Kádár.

Sziget Festival 2023 sa bude konať od 10. do 15. augusta 2023. V predaji sú permanentky na celý festival, ale aj vstupenky na 3 či 1 deň.

Aktuálny line-up Szigetu 2023 (14. 3. 2023)

(A-Z)

BILLIE EILISH

DAVID GUETTA

FLORENCE + THE MACHINE

IMAGINE DRAGONS

LORDE

MACKLEMORE

MUMFORD & SONS

+++

070 SHAKE

47TER

999999999

ACID ARAB

AJR

AL-QASAR

AMYL AND THE SNIFFERS

ANETHA

ANNA RF

ARLO PARKS

AWIR LEON

BABY QUEEN

BEN BöHMER LIVE

BIZZEY

BONOBO

CALL ME KARIZMA

CAROLINE POLACHEK

COLORAY

CONFIDENCE MAN

DAMIEN

DESTROY BOYS

DIXON

DJ TENNIS

FOALS

FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES

GIANT ROCKS

GIRL IN RED

HANNAH GRAE

HERRENSAUNA XXL

I HATE MODELS

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Celeste Buckingham na jednom pódiu s Brianom Mayom

news

Skupina IMT SMILE oznamuje vydanie live albumu BANSKÁ ŠTIAVNICA LIVE

news

Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény. Dobrý festival začína už o mesiac!

PROMO

Oslávte mesiac zamilovaných v Bratislave v spoločnosti muzikálu Biograf Láska

Kultúra

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect