Connect with us

NEWZ!

Celeste Buckingham predstavuje príbeh o nekonečnom kolobehu života – nový videoklip Time Is Ours

Pri nakrúcaní klipu ju uprostred lesa sprevádzali vlci
Speváčka Celeste Buckingham po rušnom a pracovne náročnom lete uzatvára rok singlom a novým videoklipom Time Is Ours. K napísaniu emotívnej skladby ju inšpirovali dva skutočné príbehy, ktoré zažila – narodenie a smrť.

Videoklip Time Is Ours: https://youtu.be/QjhAOCIZrIU

Celeste Buckingham má za sebou rušný rok plný nových pracovných výziev a projektov. Medzi tie najsledovanejšie patrili jej letný singel Voiceless, soundtrack filmu Kto je ďalší, prelomový koncert na Europe Stagei na festivale Sziget či výnimočný projekt v spolupráci so SND Bondovky v Opere. Na záver roka sa Celeste pripomína fanúšikom s ďalšou novinkou – singlom Time Is Ours. Skladbu vydala na svojom doposiaľ poslednom štúdiovom albume Bare (2017) a pred blížiacimi sa Vianocami sa rozhodla piesni venovať nový hudobný šat i videoklip.

Time Is Ours je pre mňa veľmi špeciálna a osobná skladba. Vznikala totiž v čase, keď do našej hudobnej rodiny prišiel nový život, narodilo sa malé dievčatko a zároveň v tom istom čase ma opustil môj milovaný starý otec. V tej istej chvíli som pocítila príchod nového života i odchod starého života a spojilo sa to vo mne do takej silnej emócie, že z toho vznikla nová pesnička,” hovorí Celeste o inšpirácii, vďaka ktorej emotívnu skladbu zložila. “Uvedomila som si, že všetci máme len jeden

as. Keď som videla ako prišiel na svet nový život a ten starý bol zrazu nenávratne pre

, pripomenulo mi, aké vzácne sú tie chvíle, ktoré všetci máme.” 

Vo videoklipe chcela Celeste vykresliť nespútanosť času, preto si do jednej zo scén vybrala naozaj výnimočných “hercov”. Spoločne s ňou si v scéne zahrali dvaja vlci – presnejšie povedané Československí vlčiaci Floby a Avan, ktorí si zahrali úlohu vlkov. “Som veľmi rada, že sa nám podarilo do klipu zapojiť tieto krásne zvieratá, pretože okrem toho, že sú dokonalou metaforou nespútanosti času, každý z nich môže tiež symbolizovať jeden zo životov, ktoré inšpirovali vznik tejto pesničky,” hovorí Celeste. Réžie klipu sa ujal Martin Miko a nakrúcalo sa na bratislavskej Kolibe a tiež v pôvodnej budove Bratislavského konzervatória, ktoré Celeste navštevovala ako dieťa. “Natáčanie klipu prebehlo veľmi rýchlo, na pľaci sme strávili približne 6 hodín a všetko išlo podľa plánu,” hovorí Martin Miko. “Viacero ľudí sa môže pýtať, prečo sme vo videoklipe zvolili práve vlkov – pri výmýšlani scenára nám chýbal symbol, ktorý by zvýraznil myšlienku, ktorú Celeste chcela skladbou vypovedať. Vlci nám napokon prišli ako dokonalý obraz tohto posolstva – žijú v súlade, v skupinách a žijú prítomnosťou. Československí vlčiaci sa na vlkov veľmi podobajú, takže to bola najlepšia voľba. ”

Ako Celeste prezrádza, táto verzia skladby je nová a iná, než tá, ako ju fanúšikovia poznajú z jej albumu. Prizvala si do nej totiž špeciálnych hostí… “Pesničku som napísala už dávnejšie s Martinom Maxom Šrámekom a Matejom Miklošom na môj album Bare, ale táto verzia je so zborom BL Gospel. Produkoval ju Rasťo Dubovský (DUBOVSKY MUSIC), ktorý sa spoločne s Jurajom Lehutom postaral aj o finálny mix a mastering. O aranžmány zboru sa postaral Remo,” spomína Celeste všetkých spolupracovníkov na svojej novinke.

S celým príbehom tejto pesničky sa spája myšlienka času. Vznikla totiž už pred niekoľkými rokmi, no až teraz dozrel jej čas, aby uzrela svetlo sveta aj ako singel a videoklip. Som veľmi rada, že si táto pieseň počkala na túto krásnu verziu so zborom, ktorý jej vdýchol úplne nový rozmer. Preto som sa ju rozhodla zverejniť až teraz – po všetkých tohtoročných projektoch a pracovných povinnostiach mi práve predvianočný čas prišiel ako ideálny okamih, kedy odovzdať posolstvo tejto skladby ďalej…,” dodáva Celeste na záver.

ODOBERAJ NEWZKY! ;)

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

FAST 9

MOVIEZ!

BAD BOYS FOR LIFE

MOVIEZ!

Hip Hop Žije sa výrazne mení, v roku 2020 prinesie niekoľko noviniek!

NEWZ!

EMINEM ODPREMIÉROVAL NOVÝ KLIP „DARKNESS“

NEWZ!

Connect
ODOBERAJ NEWZKY! ;)