Connect with us

Koncerty

Adam Ďurica vydáva novinku Drobnosti a ohlasuje termíny výročných koncertov v Bratislave a Košiciach

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných koncertov mapujúcich jeho úspešnú kariéru, ktoré budú oslavou : 10 rokov od hitu Neľutujem a 20 rokov Adama Ďuricu na hudobnej scéne.

„Drobnosti sú úplne nové a nové úplne od počiatku. Chcel som vyskúšať pri tvorbe iné veci, a postupy, ktoré som dovtedy neskúšal. Pieseň vznikla pri songwriter session, kde sme sa zišli 4 ľudia, ktorí nikdy spolu predtým nepísali pieseň od A po Z. Martin Ledvina, Tereza Balonová, Jan Vávra a ja. Vybrali sme si tému vzťahu. V ňom sú veci, ktoré sa vám páčia, ale aj také, ktoré vás občas škrú. Ale sú to skôr drobnosti, toho bežného života medzi mužom a ženou, ktoré ich nakoniec spájajú. A aj to sú dôvody, pre ktoré sa ľudia majú radi“ hovorí Adam Ďurica o novej skladbe Drobnosti.

Novinka Drobnosti je pokračovaním spolupráce s českým producentom Martinom Ledvinom.

„Spoluprácu s Adamom na novej piesni Drobnosti som si neuveriteľne užil. Adam je veľmi inšpiratívny hudobník a celkovo, po osobnostnej stránke. Pri spoločnej tvorbe sa nedá ubrániť dojmu, že máte tú česť s umelcom európskeho formátu, ktorý tvorí zo srdca, ľahko a elegantne“ hovorí na margo spolupráce, spoluautor a producent skladby Martin Ledvina

„S Martinom sme nahrávali v Prahe a od začiatku sme pracovali na tom, aby sme dostali do skladby niečo, čo je pre mňa celkom nová poloha. Výsledkom toho je pohodička, odľahčenosť, hraničiaca s humorom. Použili sme pre mňa netypické postupy. Dali sme dôraz na vokály a dychy a myslím, že sme našli farbu, ktorá tu aktuálne na celej scéne chýba. Drobnosti sú pre mňa impulzy, aby sme my umelci, mali stále tú správnu chuť a iskru pri práci na nových skladbách“ dodáva Adam s úsmevom.

Ku skladbe vznikol aj videoklip, ktorý sa natáčal pre zmenu na východe Slovenska v Prešove. Režisérom videoklipu je Peter Rončík a do hlavnej úlohy k Adamovi obsadil herečku Luciu Hraškovú.

Vydanie novej piesne je tiež spojené s dátumom, kedy sa začína predaj vstupeniek na koncerty, ktoré budú veľkolepou oslavou 20 ročného pôsobenia

Adama na hudobnej scéne, a tiež 10 rokov od prelomového hitu Neľutujem, ktorého odkaz je stále silný. Koncerty sa uskutočnia v januári roku 2025.

„Človek sa nenazdá už môže bilancovať a ubehlo to naozaj veľmi rýchlo. Ale hlavne sa to deje vtedy, keď robíš niečo čo ťa baví, tak ten čas ako keby ubieha rýchlejšie než pri veciach, ktoré musíš. A toto som nemusel, toto som vždy chcel. Začal som to už pred 20 rokmi prvýkrát, keď som sa širokej verejnosti predstavil ako sólo spevák. Bolo to v slovenskej Superstar a odvtedy je to už naozaj 20 rokov a tiež aj 10 rokov od skladby Neľutujem a od albumu Mandolína, ktorý bol pre mňa určite prelomový. Vtedy sa niečo stalo, niečo sa zlomilo a veci začali fungovať. Všetko to, o čom som sníval všetko to, čo som si predstavoval, že to tak môže byť sa zrazu stalo skutočnosťou. A to si určite zaslúži oslavu. Oslavu hudby, prostredníctvom krásnych a silných skladieb. A budem veľmi rád, keď to zažijeme spolu a urobíme si ohromnú, veselú, farebnú párty. Plnú skvelej hudby, fantastických muzikantov, dobrej nálady a radosti zo života. Už teraz sa na to teším!“

Termíny koncertov :

16.01.2025 BRATISLAVA STARS auditorium

23.01.2025 KOŠICE Športová hala Stará jazdiareň

www.adamdurica.com

https://www.ticketlive.sk/sk/event/adam-durica-10-20-2025

zdroj: Tomáš Karpel

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

IMT SMILE – 20 rokov od vydania legendárneho albumu Exotica

Koncerty

Eminem vydáva album The Death of Slim Shady (Coup de Grâce)

news

Igor Kmeťo mladší sa pripomína slovenským fanúšikom novinkou Stále som

news

Videoklip k skladbe Petra Lipu „Človek“ sa stal najlepším študentským animovaným filmom za ostatných 12 rokov!

news

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect