Connect with us

news

Robo Opatovský prichádza s novinkou Nie som ideálny chlap

Robo Opatovský (52) púta od začiatku tohto roka pozornosť hneď niekoľkými novinkami. Po viac než roku príprav vydal v marci album Nie som ideálny chlap, s postupne predstavovanými skladbami z neho žne jeden úspech za druhým, jeho nový projekt Babské jazdy predčil všetky očakávania a kým sa naplno vrhne do letného koncertovania, stíha vypustiť do sveta ďalší singel. A ten má, podľa spevákových vlastných slov, hneď niekoľko jedinečností.

„Moji fanúšikovia už dobre poznajú pesničky z nového albumu a preto, keď som dal na mojich sociálnych sieťach otázku, či by chceli videoklip k skladbe Nie som ideálny chlap, okamžite prišla zhoda,“ hovorí hudobník, ktorý je po rokoch na scéne slovenskou hudobnou stálicou. Táto skladba sa pritom od predchádzajúcich hitov Muž a žena, Po čom ženy túžia, Ruku na srdce či ostatnom singli Šťastná značne líši. „Je veľmi energická, rytmická a tancujú na ňu i chlapi,“ usmieva sa Robo Opatovský a dodáva: „Pamätám si, keď som koncom minulého roka pozval k nám domov na návštevu rodinu aj priateľov a presne túto pesničku som v obývačke poriadne vypeckoval. Po pár minútach sme na ňu tancovali všetci.“

Spevák sa o potenciáli novinky Nie som ideálny chlap presvedčil aj počas nedávnych koncertov. A niet divu. Robov osvedčený textár Michal Mifkovič napísal chytľavý text na Robovu hudbu a gitarista Roman Mečiar pridal niekoľko gitarových „riffov“ ktoré k poriadnej, nielen letnej gitarovej hitovke jednoznačne patria. Opatovský vraví, že základ jeho pesničiek tvorí odjakživa gitara a spev. Keď táto symbióza zafunguje, v spojení s výborným aranžmánom to inak ako vydareným hitom ani skončiť nemôže. „Randy Gnepa je vynikajúci producent, ktorý dodal tejto novinke tú správnu šťavu a úprimne sa teším zo záujmu, ktorú som ňou spustil. U nás mužov nevynímajúc,“ teší sa umelec, v prípade ktorého sú jedným zo základných poznávacích znamení dobrá nálada, optimizmus, úmysel baviť ľudí a odbremeniť ich od každodenných starostí a samozrejme milovaná gitara. Novinka Nie som ideálny chlap má podľa niektorých ľudí dokonca rock´n´rollový nádych v spojení s moderným zvukom a neodškriepiteľným plusom je tiež fakt, že sa v nej nájde nejeden zástupca mužského pohlavia.

Prvá herecká skúsenosť

Okrem toho, že táto pieseň je podľa Roba Opatovského tou najtanečnejšou, akú kedy vydal, dominantné postavenie v jeho bohatom repertoári má i samotný videoklip: „Zastrešil ho divadelný a filmový režisér Valo a musím povedať, že po tom, ako mi predostrel svoje vízie, ostal som na okamih v šoku.“ Režisér ho totiž obsadil nielen hlavnej úlohy, ale v deji mu pridelil aj jednu akčnú scénu. „Pripadal som si ako Belmondo, ktorý nebezpečné kúsky točil bez kaskadéra a ja som sa pri jednej scéne ocitol v totožnej pozícii,“ priznáva spevák, ktorý si miestami položil otázku, či sa režisér nezbláznil.

Tak ako je to s tými chlapmi?

„Videoklip sme nakrúcali dva dni, čo bola pre mňa absolútna novinka. Touto cestou ďakujem aj herečke Miške Noskovičovej, ktorá v prípravnej fázy videoklipu dostala nápad, že je zbytočné zháňať k nej herca, keď toho nedokonalého chlapa môžem vierohodne zahrať ja,“ prezrádza spevák a pridáva i ďalšie detaily: „Až jednotlivé scény, v ktorých nechýbali rozhádzané ponožky po celom byte, chlapík v bare na párty, zatiaľ čo ho manželka čaká doma pri sviečkach a dobrej večeri, ma utvrdili v tom, že to so mnou nie je až také zlé, hoci vôbec netvrdím, že som ideálny,“ smeje sa Robo Opatovský. Natáčacie dni tak boli aj istou sondou do mužskej duše a zlozvykov, ktoré sa v konečnom dôsledku postarali o nezabudnuteľné zážitky a smiech všetkých, ktorí sa na jeho vzniku podieľali.

Pokračuje v pracovnom nasadení

Aj nadchádzajúce leto sa bude pre obľúbeného speváka Roba Opatovského niesť v znamení koncertov. Okrem celej škály mestských či kultúrnych podujatí, kde vystúpi so svojou kapelou, organizuje i vlastné koncerty a pracuje taktiež v prípravách tých vianočných. V rámci nich vystúpi aj s nemenej populárnou kapelou Fragile. Už teraz však premýšľa aj nad pokračovaním projektu Babské jazdy, ktorý sa stretol s nanajvýš pozitívnymi ohlasmi. Avizuje ich pokračovanie, no s iným názvom a inou cieľovou skupinou. Nechajme sa prekvapiť, pretože ako Robo Opatovský uisťuje: „Každý nový formát si vyžaduje potrebný čas a predovšetkým kvalitnú prácu, pretože všetko, čomu sa venujem, pripravujem precízne, so všetkou vážnosťou.“

zdroj: Andrea Čurná

foto zdroj:

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

IMT SMILE – 20 rokov od vydania legendárneho albumu Exotica

Koncerty

Eminem vydáva album The Death of Slim Shady (Coup de Grâce)

news

Igor Kmeťo mladší sa pripomína slovenským fanúšikom novinkou Stále som

news

Videoklip k skladbe Petra Lipu „Človek“ sa stal najlepším študentským animovaným filmom za ostatných 12 rokov!

news

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect