Connect with us

news

Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe!

Hlavný partner:

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit, ktorý vytvoril producent Peter Šafránek a.k.a. Lolokar. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér! O tom, že čerstvo zverejnené video nemá s aktuálnym Barbie trendom (okrem načasovania) nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch!

Pesnička Disco (s)hit vznikla už pred nejakým časom a to začiatkom prvého lockdownu, v marci 2020. „V atmosfére všeobecného strachu a neistoty som zrazu dostal chuť napísať veselú disco-popovú pesničku! Silný basový groove, chytľavý refrén, text pracujúci s klasickým popovým klišé rozchodu milencov,“ spomína producent Peter Šafránek na zrod piesne.

Great Burger: Explózia chutí!

Takú dobrotu, si už v ústach dávno nemal/a!

Hlavný partner:

„Demonahrávku som vtedy poslal spoluhráčovi zo skupiny Cha Bud! Matejovi Lazárovi, ktorý ju následne posunul Lukášovi, keďže je zároveň členom jeho kapely. Ten zareagoval nadšene a nahral prvú verziu spevu. Disco (s)hit sme chvíľu s Matejom a.k.a. Darebákom produkovali, ale potom išla na dlhší čas k ľadu. Dokončil som ju s podporou Fondu na podporu umenia až teraz, ako autorský výstup, v ktorom prezentujem svoju hudbu, text, hudobnú a video produkciu,“ vysvetľuje hudobník. Mix a mastering nahrávky prebiehal v štúdiu Musicology v réžii Pavla Jeňa.

Chceš vyhrať Playstation 5 + Hra + 8K TV? Zapoj sa vyhraj

Just klikni na obrázok & have fun!

„Peťo a ja máme dlhoročných spoločných známych, kamarátov aj kolegov. Ja rešpektujem jeho hudobnú produkciu a stále som rád, ak s niekým, koho dlhšie poznám a je v “brandži”,  môžem spolupracovať na hudobnom prieniku oboch strán. A táto vec sa mi páči. Núti ma hýbať sa a nejde z hlavy“ teší sa spolupráci Lukáš Adamec, ktorý pesničku naspieval.

Pieseň sa dočkala i vizuálnej podoby a to prostredníctvom autorského videoklipu, ktorý by na prvý pohľad mohol ukazovať, že naskakuje na celosvetový boom spôsobený aktuálnym filmovým hitom. „V skutočnosti však nadväzuje na barbie estetiku môjho staršieho singla „Radek’saffair“ z roku 2020. Produkcia v tradičnom DIY duchu projektu Lolokar prebiehala doma v byte na Tomášikovej ulici v Košiciach. Bohatým castingom, spoločne s kostýmovou a technickou zložkou, prispeli moje dve malé dcéry,“ predstavuje Lolokar svoj skvelý produkčný tím!

Klip vizualizuje pesničku v sérii dynamických strihov do absurdného príbehu, ktorý predstavuje množstvo precízne komponovaných záberov. „Možnosti výpravy, produkcie a celkovo bezproblémová práca s barbie hercami priniesli množstvo produktívnych natáčacích dní strávených s deťmi pri ich obľúbenej činnosti. Lukáš si v klipe strihol cameo obľúbeného speváka hlavnej postavy,“ približuje Šafránek, ako sa mu podarilo do nehraného videa zakomponovať i samotného Lukáša

A čo na nevšedný videoklip hovorí samotný spevák? „Budem úprimný. Nečakal som klip s barbie-nami :), respektíve, potreboval som dozrieť k presvedčeniu, že ten klip je k tomu songu vlastne super,“ priznáva Lukáš Adamec, ktorý video po prvýkrát vzhliadol už pre rokom. „Toho času som ho pozastavil, lebo som mal na pláne iné aktivity, vydával iné piesne a nechcel som, aby sme urobili niečo len tak narýchlo, keďže som tomu nevedel venovať plnú pozornosť. Plus je haluz celá Barbie mánia, do ktorej Peťov klip nejak prirodzene zapadá :), môžeme to nazvať aj znamením. Z mojej strany to znamením isto bolo,“ vysvetľuje spevák načasovanie zverejnenia piesne.

Zrod skladby Disco (s)hit stál na začiatku obnovenia sólového projektu Petra Šafránka- Lolokar. Nasledujúce tri roky umelcovi priniesli spoluprácu s Džumelcom, tanečné remixy Deža Ursínyho, Petra Lipu či vlastné autorské skladby, ktoré sa udomácnili vo vysielaní Rádia FM. „Spolupráca s Lukášom Adamcom predstavuje ďalší odtieň žánrovej variability mojej hudby. Aktuálne však spoločne s Matejom Lazárom finišujeme s nahrávaním druhej štúdiovej nahrávky košickej fusion-jazzovej kapely Cha Bud! Zároveň sa venujem príprave debutového albumu projektu Lolokar, ktorý prinesie nové autorské skladby a určite aj ďalšie nečakané spolupráce s rôznymi interpretmi,“ predstavuje šikovný producent svoje najbližšie plány. A čo čaká Lukáša Adamca, ktorý Disco (s)hit-u prepožičal svoj hlas? „Chystám klip k singlu Vrav si čo chceš, ktorý svetlo sveta uzrie už čoskoro. Samozrejme, koncertujem a ďalej nahrávam nové skladby, ktoré budú na novom albume a na ktorých finálnu podobu sa nesmierne teším,“ vyznáva sa spevák na záver.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect