Connect with us

news

Hit tohto leta? Novinka od Teraborsuk „Ruky hore“ nesmie chýbať na žiadnej zábave!

Vtip, nadhľad, irónia, chytľavý text, perfektná produkcia i videoklip, v ktorom sa nájdu mnohí z nás. Novinka z dieľne slovenskej kapely Teraborsuk sa vám vryje hlboko do uší. K letnému obdobiu totiž pasuje dokonale.

Ako Dynamix ich pozná celé Slovensko, veď ich videoklipy majú na YouTube milióny zhliadnutí. Na popularite im však neubrala ani zmena mena a pätica členov už pár mesiacov vystupuje pod názvom TERABORSUK. S novým pomenovaním, zdá sa, nabrali i nový dych.

Teraborsuk – Ruky hore:

Chceš vyhrať Playstation 5 + Hra + 8K TV? Zapoj sa vyhraj

Just klikni na obrázok & have fun!

Chcú šíriť radosť a zabávať sa

V roku 2020 skupina vydala debutový album Tri šibeničky, ktorý medzi fanúšikmi silno zarezonoval. Ich videoklipy a piesne v slovenskom i rusínskom jazyku majú dodnes státisícové až miliónové počty pozretí, čo kapelu naštartovalo do napĺňania ďalších hudobných vízií. Napríklad, neprestajne baviť ľudí a svojimi skladbami im prispieť (nielen) k pohodovému letu.

Po vydaní nového albumu Dobre sa mám, ktorý vyšiel 3. mája tohto roka, ako aj singla Tancuj, prichádzajú pohodoví sympaťáci s tanečnou novinkou Ruky hore. Hoci sa názov kapely dávno zmenil, nimi preferovaný žáner nie. Členovia ostali verní predovšetkým rusínskemu folklóru a pop-rockovej tvorbe, čoho dôkazom je tiež spomínaná novinka. Viac už o nej prezrádza Ján Papcun: „Skladbu – konkrétne hudbu a aranžmá, napísal Tomáš Smrek, text zas ja. Spojenie Ruky hore vyzýva našich fanúšikov, aby aspoň na chvíľu zabudli na starosti a žili. Netrápili sa tým, čo si myslia iní, ale dali ruky hore a bavili sa.“

Akčná atmosféra na nakrúcaní

K chytľavej skladbe samozrejme patrí i rovnako pútavý videoklip. „V spolupráci s naším Jankom Papcunom a Frenkym Stružákom vznikol vskutku zaujímavý video-obraz k piesni. Nechýba v ňom energia, adrenalín, rýchlosť, nebezpečenstvo a v neposlednom rade krásne dievčatá. Počas natáčania sme sa, žiaľ, nezaobišli bez rýchlej záchrannej služby, keďže jedna z účastníčok motokrosu spadla a zlomila si kľúčnu kosť. Aktuálne je v nemocnici po operácii, ale v poriadku a s úsmevom na tvári,“ znejú slová Tomáša Smreka.

Pracovné leto a po ňom krst

Členovia kapely v zložení v Tomáš Smrek – zakladateľ a frontman kapely, Ján Papcun – hráč na bicie, pri oboch ostatných albumoch aj textár niekoľkých skladieb, Martin Čerkala – basgitarista, skvelý spevák s rusínskymi koreňmi, Michal Balucha – gitarista, ako najmladší článok zoskupenia a najstarší člen Ján Bak – hráč na dychové nástroje, ktorý pracuje aj ako učiteľ na ZUŠ i konzervatóriu, sú v týchto dňoch naplno zameraní na koncertnú/festivalovú sezónu.

Práve zoznam vystúpení pravidelne aktualizujú na webovej stránke skupiny i sociálnych sieťach. Fanúšikom taktiež pripomínajú krst albumu Dobre sa mám už 6. októbra, kde ich najnovší, hoc už vydaný, folk-rockový počin, oficiálne uvedú do života. Jeho súčasťou bude privítanie hostí, ktorí spolupracovali na albume. Konkrétne mená však ostávajú v tajnosti. Príde aj krstný otec či rodičia, no viac zatiaľ nechcú prezrádzať.

Lístky na podujatie sú v predaji na webe predpredaj.sk, a to od 1.7. 2023. Prví fanúšikovia si budú môcť zakúpiť vstupenky za zvýhodnenú cenu,“ dodáva na záver manažér kapely Majo Sirka.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect