Connect with us

news

Mária Podhradská predstavuje novinku Prach, klip nakrúcala v izraelskej púšti

Je zakladateľkou, umeleckou šéfkou aj hlavnou hviezdou detského projektu Spievankovo. Mária Podhradská je však najmä skvelou autorkou a interpretkou. Jej tvorba pre dospelých odštartovala ešte 10 rokov predtým, ako začala tvoriť pre deti. Teraz predstavuje novinku Prach, ktorej klip sa nakrúcal v ďalekej izraelskej púšti. Naživo si Máriu a jej hudbu plnú poetiky môžete vychutnať 28.4. v Košiciach a 29.4. v Prešove.

Za 20 rokov nahrala Mária Podhradská so Spievankovom 27 CD a 8 DVD pre deti. Počas celého obdobia však tvorila aj vlastné piesne pre dospelých, odkladala ich do zásuvky a čakala na ten správny čas.

Boli to nádherné porevolučné roky, kedy sme konečne mohli slobodne vyznávať aj svoju vieru v piesňach a na koncertoch. Potom sa nám narodili deti a ja som začala aj s detskou tvorbou. Napriek tomu, že som to neplánovala, 20 rokov ma práca pre deti neskutočne napĺňa. Môj dospelácky projekt bol však stále iba túžbou. A prišla korona a ak nám niečo pozitívne priniesla, tak pre mňa je to môj dospelácky album. S producentom Stanislavom Palúchom, ktorý mi pomáhal moje piesne aranžovať, sme postupne s ďalšími 20 hudobníkmi vytvárali toto pekné dielo. Spätná väzba poslucháčov na moje piesne je tiež veľmi povzbudivá. Reakcie, že ľudia v mojich piesňach nachádzajú paralelu so svojimi životmi, že ich doslova liečia, pomáhajú im prechádzať rôznymi životnými situáciami, sú pre mňa veľkou motiváciou,“ vyznala sa Mária Podhradská.

Chceš vyhrať Playstation 5 + Hra + 8K TV? Zapoj sa vyhraj

Just klikni na obrázok & have fun!


Pieseň Prach vznikla už v roku 2015. Ale Mária Podhradská ju nahrala práve počas covidového obdobia na album Muzika. Mária je autorom hudby a textu všetkých piesní a to dáva albumu nezvyčajnú autenticitu.


„Mám rada žalmy a práve Žalm 103 mi bol inšpiráciou pri skladaní piesne Prach. Je o našej obmedzenosti, aj o večnosti a nádeji v každom čase. Inšpiráciou pre všetky moje piesne je sám život okolo mňa. To, čo prežívam s tými najbližšími, alebo sama so sebou. A všetko spracovávam piesňou. Je to akýsi spôsob komunikácie medzi mnou a tými najbližšími, s Bohom aj sama so sebou. Samotné tvorenie ma napĺňa a lieči,“ opisuje autorský proces Mária.  

Skladba Prach dostala nádherné obrazové spracovanie, klip sa nakrúcal v izraelskej púšti. Kameru, fotoaparát aj postprodukciu klipu mal na starosti Máriin manžel Miroslav Čačík. 

Vždy, keď som si spievala túto pieseň a zavrela som si oči, videla som obraz púšte a zároveň vody. Ako symboly smrti a života. Izrael sa mi zdal ideálnou krajinou, kde som chcela tento klip točiť. Je zároveň bytostne spätý s Ježišom, ktorý sa prechádzal práve po tej púšti a pri Galilejskom mori, kde sme nakrúcali klip. To ešte viac umocňuje celú atmosféru vizuálu. Som veľmi rada, že sa nám podarilo nájsť miesta, ktoré nás oslovili svojou hĺbkou, intimitou a tajomnosťou zároveň,“ rekapituluje Mária.

Šarmantná Mária vystupuje v klipe v špeciálnych šatách, ktoré jej ušila Terezka Hurajtová.

Mamička našej malej fanúšičky zo Sievankova sa mi v lete ozvala, že ona je krajčírka, a že by mi len tak z lásky chcela ušiť nejaké pekné šaty. Bez skúšok a bez toho, že by sme sa stretli, som jej poslala miery a fotku šiat, ktoré by som chcela. Šaty prišli deň pred odchodom do Izraela. Tak sa mi páčili, že som sa rozhodla, že práve v nich natočím videoklip,“ uzatvára s úsmevom Mária Podhradská.

Mária Podhradská aktuálne predstavuje piesne z nového albumu Muzika naživo. Jej koncerty sú nielen o hudbe, ale aj o zdieľaní životných príbehov. Nenechajte si ujsť jedinečnú rodinnú atmosféru vystúpení Márie Podhradskej, stretneme sa 28.4.2023 vo Fuge v Košiciach (vstupenky: https://system.cinemaware.eu/wstep1.php?id=aaf4f6e17ec416ce7f0938fd941763d157e3c2f470e918307271bec9) a 29.4.2023 v M Aréne v Prešove. Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/maria-podhradska-band-2023-04-29/

Videoklip – Prach:

Informácie nájdete:

https://www.facebook.com/mariapodhradska.official

https://www.instagram.com/maria_podhradska_official/

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect