Connect with us

Kultúra

Eros Ramazzotti sa v Košiciach predstaví na Medzinárodný deň žien. Vieme, aké skladby zaspieva a nie len prítomným dámam!

Eros Ramazzotti sa v Košiciach predstaví na Medzinárodný deň žien. Vieme, aké skladby zaspieva a nie len prítomným dámam!

Jeden z najúspešnejších talianskych hudobníkov všetkých čias, Eros Ramazzotti, v rámci svojho “BATTITO INFINITO“ turné aktuálne brázdi naprieč Európou. Na Slovensku zahrá hneď dvakrát. Spolu s košickým publikom 8.3.2023 oslávi sviatok venovaný ženám, bratislavská zastávka je naplánovaná na 15.4.2023.

Charizmatický spevák Eros Ramazzotti v septembri minulého roku vydal album BATTITO INFINITO, ktorý postupne naživo predstavuje prostredníctvom rovnomenného celosvetového turné. Názvov albumu v preklade znamená nekonečný rytmus a jedná sa o nosič venovaný téme univerzálnej lásky.

Do srdca strednej Európy Talian zavíta už o pár dní a slovenskému ľudu zaspieva nové skladby zo spomínaného albumu, popretkávané najznámejšími hitmi, ktoré zachytávajú jeho kariéru. Dávku romantiky, ale aj temperamentné piesne, ktoré publikum strhnú k tancu, Ramazzotti so svojimi skvelými hudobníkmi a vokalistami ponúkne v košickej Steel Aréne8.3.2023 a v bratislavskej TIPOS Aréne – Zimný štadión Ondreja Nepelu dňa 15.4.2023.

Vyše dvadsiatka skvelých piesní

Eros Ramazzotti si na ohromujúcom pódiu, na ktorom nebude chýbať veľkoplošná obrazovka, rozpínajúca sa po celej dĺžke stageu, a mnoho ďalších technologických vychytávok, zaspieva počas koncertu, spolu s fanúšikmi, hneď niekoľko skladieb z poslednej štúdiovky. Koncert otvorí práve piesňou Battito infinito, ktorá ide ruka v ruke s celým projektom. Po pilotnej skladbe ponúkne publiku svoju srdcovku – Gli ultimi romantici a počas takmer dvojhodinového hudobného zážitku zaznejú i Sono, Ritornare a ballare a pesnička Magia.

Podľa setlistov z predchádzajúcich koncertov, ktoré Eros počas turné doposiaľ odohral, dramaturgiu koncertu spevák poňal i výletom do čias minulých. Návštevníci slovenských podujatí sa môžu pripraviť a tešiť zároveň na piesne: Dove c’èmusica, Quanto amore sei, Un emozione per sempre, Stella gemelli, či skladbu I Belong to You (Il ritmo della Passione). Súčasťou setlistu, ktorý obsahuje dvadsiatku skladieb, sú aj piesne Favola, Terra promessa, Una storia importante a Adessotu. V akustických verziách počas večera zaznejú Solo con te a L’uragano Meri. Rozhodne, aj za pomoci publika, budú obe arény znieť azda najznámejšími hitmi z pera charizmatického Taliana, ako Più che puoi, Se bastasse una canzone, Fuoco nel fuoco, ale aj pesničkou Cose della vita.

Eros Ramazzotti príležitostne zvykne, podľa krajiny, v ktorej vystupuje, zopár piesní zo zabehnutého setlistu mierne obmeniť. Je to najmä preto, že spevák niektoré piesne vydal v rôznojazyčných mutáciách. Slovenskú verziu niektorej z jeho piesní asi ťažko očakávať, možno však práve v Košiciach pridá neočakávanú pieseň venovanú prítomným dámam a to pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Čo sa však doposiaľ, počas jeho celosvetového turné nemenilo, bola rozlúčka talianskej hviezdy s fanúšikmi prostredníctvom prídavkov. Návštevníci koncertov sa tak môžu tešiť na skvelý záver večera v podobe piesní –L’ombra del gigante a Più bella cosa.

O tom, že aj v našich končinách má Eros Ramazzotti veľké fanúšikovské zastúpenie, svedčí aj záujem o oba jeho koncerty. Usporiadateľ, agentúra VIVIEN, aj pri týchto podujatiach hlási takmer plné stavy. „Aktuálne je bratislavský koncert Erosa Ramazzottiho úplne vypredaný. V Košiciach ostali v predaji posledné vstupenky na státie.“ Vstupenky na košický koncert Erosa Ramazzottiho sú, vrátane všetkých informácií, dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect