Connect with us

Kultúra

Eros Ramazzotti sa v Košiciach predstaví na Medzinárodný deň žien. Vieme, aké skladby zaspieva a nie len prítomným dámam!

Eros Ramazzotti sa v Košiciach predstaví na Medzinárodný deň žien. Vieme, aké skladby zaspieva a nie len prítomným dámam!

Jeden z najúspešnejších talianskych hudobníkov všetkých čias, Eros Ramazzotti, v rámci svojho “BATTITO INFINITO“ turné aktuálne brázdi naprieč Európou. Na Slovensku zahrá hneď dvakrát. Spolu s košickým publikom 8.3.2023 oslávi sviatok venovaný ženám, bratislavská zastávka je naplánovaná na 15.4.2023.

Charizmatický spevák Eros Ramazzotti v septembri minulého roku vydal album BATTITO INFINITO, ktorý postupne naživo predstavuje prostredníctvom rovnomenného celosvetového turné. Názvov albumu v preklade znamená nekonečný rytmus a jedná sa o nosič venovaný téme univerzálnej lásky.

Do srdca strednej Európy Talian zavíta už o pár dní a slovenskému ľudu zaspieva nové skladby zo spomínaného albumu, popretkávané najznámejšími hitmi, ktoré zachytávajú jeho kariéru. Dávku romantiky, ale aj temperamentné piesne, ktoré publikum strhnú k tancu, Ramazzotti so svojimi skvelými hudobníkmi a vokalistami ponúkne v košickej Steel Aréne8.3.2023 a v bratislavskej TIPOS Aréne – Zimný štadión Ondreja Nepelu dňa 15.4.2023.

Vyše dvadsiatka skvelých piesní

Eros Ramazzotti si na ohromujúcom pódiu, na ktorom nebude chýbať veľkoplošná obrazovka, rozpínajúca sa po celej dĺžke stageu, a mnoho ďalších technologických vychytávok, zaspieva počas koncertu, spolu s fanúšikmi, hneď niekoľko skladieb z poslednej štúdiovky. Koncert otvorí práve piesňou Battito infinito, ktorá ide ruka v ruke s celým projektom. Po pilotnej skladbe ponúkne publiku svoju srdcovku – Gli ultimi romantici a počas takmer dvojhodinového hudobného zážitku zaznejú i Sono, Ritornare a ballare a pesnička Magia.

Podľa setlistov z predchádzajúcich koncertov, ktoré Eros počas turné doposiaľ odohral, dramaturgiu koncertu spevák poňal i výletom do čias minulých. Návštevníci slovenských podujatí sa môžu pripraviť a tešiť zároveň na piesne: Dove c’èmusica, Quanto amore sei, Un emozione per sempre, Stella gemelli, či skladbu I Belong to You (Il ritmo della Passione). Súčasťou setlistu, ktorý obsahuje dvadsiatku skladieb, sú aj piesne Favola, Terra promessa, Una storia importante a Adessotu. V akustických verziách počas večera zaznejú Solo con te a L’uragano Meri. Rozhodne, aj za pomoci publika, budú obe arény znieť azda najznámejšími hitmi z pera charizmatického Taliana, ako Più che puoi, Se bastasse una canzone, Fuoco nel fuoco, ale aj pesničkou Cose della vita.

Eros Ramazzotti príležitostne zvykne, podľa krajiny, v ktorej vystupuje, zopár piesní zo zabehnutého setlistu mierne obmeniť. Je to najmä preto, že spevák niektoré piesne vydal v rôznojazyčných mutáciách. Slovenskú verziu niektorej z jeho piesní asi ťažko očakávať, možno však práve v Košiciach pridá neočakávanú pieseň venovanú prítomným dámam a to pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Čo sa však doposiaľ, počas jeho celosvetového turné nemenilo, bola rozlúčka talianskej hviezdy s fanúšikmi prostredníctvom prídavkov. Návštevníci koncertov sa tak môžu tešiť na skvelý záver večera v podobe piesní –L’ombra del gigante a Più bella cosa.

O tom, že aj v našich končinách má Eros Ramazzotti veľké fanúšikovské zastúpenie, svedčí aj záujem o oba jeho koncerty. Usporiadateľ, agentúra VIVIEN, aj pri týchto podujatiach hlási takmer plné stavy. „Aktuálne je bratislavský koncert Erosa Ramazzottiho úplne vypredaný. V Košiciach ostali v predaji posledné vstupenky na státie.“ Vstupenky na košický koncert Erosa Ramazzottiho sú, vrátane všetkých informácií, dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Advertisement
Advertisement

Hlavní partneri:

Connect