Connect with us

news

Hammel a Zelená pošta v máji opäť v Košiciach a v Bratislave

Po veľkom úspechu a vypredaných koncertoch po celom Slovensku sa Pavol Hammel a Zelená pošta vracia! V máji si legendárne skladby autorskej dvojice Marián Varga – Pavol Hammel budú môcť fanúšikovia užiť v Košiciach 24. mája a 25. mája v Bratislave.

Minulý rok uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Tento projekt je označovaný ako jeden z najlepších albumov slovenskej hudby. Kvalitu skladieb potvrdili aj minuloročné koncerty, kde kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav „Slnko“ Šarišský, Peter Preložník a Pavol Hammel koncertovala s veľkým úspechom a nekončiacim potleskom pred vypredanými hľadiskami po celom Slovensku . Tento rok budú mať fanúšikovia šancu koncerty zažiť opäť – v Česku, ale aj Slovensku – v Košiciach a v Bratislave.

„Minuloročné koncerty  pod názvom Zelená pošta mali mimoriadny ohlas na Slovensku a hneď  začal byť o ne záujem aj  v Česku. Predsa len naša platňa spred 50 rokov bola v bývalom Československu hudobným fenoménom po skladateľskej a interpretačnej  stránke. Veď mená, žiaľ dnes už zosnulých hudobníkov ako Marián Varga, Fedor Frešo a gitarista Radim Hladík boli toho zárukou,“ prezradil ku koncertom Pavol Hammel .„Keďže organizovať členov  súčasnej skupiny, je vzhľadom na ich vyťaženosť v rôznych projektoch, časovo náročné, rozhodli sme sa okrem koncertov v Prahe a v Brne, pridať  koncerty ešte raz v Bratislave a Košiciach. No a potom sa uvidí, či zvládneme ešte tieto koncerty s týmto programom aj o ďalších 10 rokov, keď bude 60 rokov od vydania tejto platne Zelená pošta,“ dodal s úsmevom P. Hammel.  

Koncertný program turné Zelenú poštu tvorí najmä desať skladieb tohto výnimočného albumu – medzi nimi napríklad Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín. Dvojhodinové vystúpenie je doplnené o ďalšie skladby ako napr. hity Zvoňte zvonky, Labutie piesne, Pieseň z kolovrátku, ale aj o skladby Collegium Musicum – Mikrokozmos a Hommage á J.S.Bach.

Vstupenky na slovenské koncerty (24. máj, Košice, Historická radnica a 25. máj, Bratislava, Stars auditorium) sú v predaji v sieti Ticketportal. Koncerty odohrá Pavol Hammel s projektom Zelená pošta aj 21. mája v Prahe a 22. mája v Brne. Bližšie informácie o koncertoch nájdete na www.pavolhammel.sk.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect