Connect with us

Kultúra

Mladá víťazka Talentu Nikka Kusendová prichádza s očakávaným debutom

Víťazka posledného ročníka Česko Slovensko má talent Nikka Kusendová predstavuje debutový singel Ľudia v podaní sviežej skladby pretkanej úvahami o ľudskom správaní. Talentovaná speváčka ohúrila divákov televízie Joj len s gitarou, aby si teraz plnila ďalšie sny autorskou piesňou s pestrou paletou zvukov z dielne známeho producenta Andreja Hrušku.

O tom, že sa speváčke po známej šou darí, svedčí aj skladba Ľudia, ktorá je úvodnou ochutnávkou Nikkinej tvorby. Idea prvotiny vzišla zo zmeny uhla pohľadu a namiesto vnímania správania ľudí skrz seba, nahliada interpretka na životné situácie z pohľadu vznešeného motýľa. „Inšpiráciou piesne sme boli my, ľudia, naše správanie, konanie. Až z toho vzišla myšlienka, ako nás vidí napríklad taký motýľ. Či sa na nás dobre pozerá, či je to z pohľadu nežného a čistého pozorovateľa motýľa správne a či si to sami uvedomujeme,“ metaforicky uvažuje Nikka Kusendová o dôsledkoch nášho správania.

Novinka prináša pohľad na náš svet z nadhľadu niekoho iného a pestrá hudobná paleta zvukov dodáva piesni pozitívnu atmosféru. Nahrávanie spevov prebiehalo v Štúdiu Pod povrchom a o produkciu sa postaral Andrej Hruška v Štúdiu theOvocnicek. „Nahrávalo sa úžasne, všetko som si to veľmi užila v uvoľnenej priateľskej atmosfére. Mám úžasný tím, ktorý by som priala každému,“ s úsmevom opisuje speváčka spoluprácu s profesionálnymi umelcami.

Uvoľnená nálada piesne sa nesie aj vizuálom, ktorý získal svoje zobrazenie pod taktovkou Dominika Janovského. Skĺbenie prírodného prostredia s ruchom mesta dodáva videoklipu harmonický balans, ktorý prechádza aj celým textom. „Exteriér sme nahrávali pri vodnej nádrži v Kuchyni spolu s neočakávaným snehom. Deň predtým nebol ani náznak po snehu a ráno sme sa ocitli ako v rozprávke. K tomu patrilo aj moje chodenie v opätkoch, ktoré za daných okolností bolo veľmi zaujímavé,“ so smiechom prezrádza Nikka Kusendová nečakané situácie a ďalej pokračuje o nakrúcaní v Bratislave: „Náročnejšie bolo natáčanie v električke, keď sme sa museli voziť vyše hodiny, kým sme nakrútili potrebné zábery. Raz mal s nami problém jeden pán, teda asi skôr my s ním, ktorý sa tam zrejme chodil zohrievať pravidelne, prípadne bolo zas v električke priveľa ľudí, no neskutočné úsmevné zážitky, ale aj veľa krásnych momentov.“

Plány do budúcna má speváčka veľké a neplánuje tvoriť jednotvárne. Teší sa na nové hudobné obzory, ktoré sa jej otvárajú a z talentovaného dievčaťa s gitarou sa stáva speváčka s veľmi priaznivou hudobnou kariérou.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect