Connect with us

Kultúra

Ukrajinská speváčka Mila Medvedovska nahrala s Jurajom Benetinom z kapely Korben Dallas, duet o nádeji, ktorú našla na Slovensku

Rok od vypuknutia vojny na Ukrajine vychádza duet o nádeji speváčky Mily Medvedovskej a speváka Juraja Benetina z kapely Korben Dallas s názvom “Za dlaňou”. Tieto dva silné hlasy sa spojili do zamatovej harmónie a prenikavo prehovárajú priamo k poslucháčovi.

Pieseň je o nádeji, viere v modré nebo a nový východ slnka. Poetická hudba, “Lasicovský” text, spevavý motív a záverečné tanečné finále. To všetko sa v piesni skrýva. Autorkou textu je Silvia Kaščáková, ktorú oslovil klavirista a autor hudby Daniel Špiner. Ukrajinskú časť si napísala priamo speváčka Mila.

S hudbou vychádza aj videoklip, ktorý zachytáva tvorivú atmosféru pri nahrávaní piesne v štúdiu.

Na rodnej Ukrajine pôsobila Mila Medvedovska ako hlasová pedagogička a speváčka. Krátko po vypuknutí vojny našla so svojou dcérou útočisko na Slovensku. V Bratislave, kde sa ich hneď po príchode ujala miestna komunita vrátane viacerých aktívnych hudobníkov, žijú už takmer rok.

Od apríla tvorí Mila duo s klaviristom a skladateľom Danielom Špinerom a za ten čas stihli odohrať viacero vystúpení a projektov. Ich repertoár je inšpirovaný ukrajinskými a slovenskými ľudovými piesňami s nádychom jazzu, šansónu a world music a postupne je rozširovaný aj o ich vlastné autorské pesničky.

Umelecké aktivity Mily Medvedovskej na Slovensku v roku 2022 podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

VIAC INFO:

Mila Medvedovska a Daniel Špiner + Juraj Benetin – Za dlańou:

Mila Medvedovska a Daniel Špiner na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083213656360

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect