Connect with us

Kultúra

Prichádza rock z Trebišova. Skupina MITODA predstavuje skladbu Galaxie, v klipe vás nastrašia mimozemšťania!

Na slovenskú hudobnú scénu prichádza nový objav! Mladá rocková kapela MITODA z Trebišova predstavuje skladbu Galaxie, ktorá je o pocitoch človeka väzneného očakávaniami okolia. K novinke nakrútili hudobníci z východného Slovenska napínavý klip, v ktorom sa objavia dokonca mimozemšťania. Pozrite si novinku Galaxie, nakrúcanie klipu bolo pre všetkých členov kapely premiérové!

Kapela MITODA doteraz vydala tri skladby v angličtine. Teraz sa rozhodla zverejniť štvrtú, tentokrát so slovenským textom. Text aj hudbu k novinke Galaxie má na konte Dávid Toma s pomocou gitaristu Daniela Demka. Nahral, postrihal aj zmixoval ju rovnako ako predchádzajúce skladby, bývalý učiteľ a priateľ kapely Ján Čverčko.

Galaxie je skladba o pocitoch človeka väzneného očakávaniami ostatných okolo neho. Celý život sa ich snaží napĺňať a zároveň sa z tohto väzenia dostať von. Je inšpirovaná hlavne britskými alternatívnymi rockovými skupinami ako Radiohead alebo Muse. Použité sú aj prvky progresívnych rockových skupín ako Rush. V skladbe sme experimentovali s rôznymi zvukmi a snažili sme sa, aby bola jedinečná a originálna,“ vysvetľuje autorskladby Dávid Toma.

Skupina MITODA vznikla v roku 2018 a hrá v zložení basgitarista Ivo Micišin, gitarista Dávid Toma, bubeník Dominik Obrin a gitarista Daniel Demko. Neskôr sa k chalanom pridala speváčka Radka Olahová a naskytla sa prvá príležitosť zahrať si na verejných aj súkromných koncertoch.

Hlavným skladateľom MITODY je Dávid, ktorý príde s nápadom na skladbu, následne nahrá demo a pošle ho ostatným členom. Na najbližšej skúške sa to snažíme dať dokopy a zisťujeme či tá skladba má nejaký potenciál. Potom nasleduje dlhý proces rôznych úprav, kde sa spoločne snažíme skladbu vylepšiť a zdokonaliť,“ vysvetľuje skladateľský proces v kapele basgitarista Ivo Micišin,

Talentovaní hudobníci nakrútili k novinke Galaxie klip, ktorí zasadili do vesmírnej tematiky. Nechýbajú v ňom napínavé scény a mimozemšťania.

Nakrúcali sme v Trebišove a bolo to náročné, keďže sme natáčali v noci a v zime. Nakoniec sme to zvládli celkom dobre, aj keď sme spočiatku mali veľké obavy, pretože nikto z nás predtým nemal skúseností s natáčaním klipu. Scenár sme vymysleli spoločne. Prešiel mnohými úpravami, kým nás napadol príbeh, ktorý mal hlavu aj pätu. Daniel premyslel všetky detaily a dal tomu finálnu formu. Klip nám nakrútila a zostrihala Lívia Kánocz, ktorá študuje na filmovej škole. V klipe hrá celá naša skupina, každý má svoj vlastný príbeh, ktorý sa na konci spája,“ prezradila speváčka Radka Olahová.

Talentovaní hudobníci aktuálne pracujú na nových piesňach a zdokonaľujú seba a svoju tvorbu. V budúcnosti by chceli vydať album, venovať sa hudbe naplno a dostať sa čo najviac do povedomia ľudí.

Link na klip Galaxie:

FB: https://www.facebook.com/mitoda.kapela

INSTA: https://www.instagram.com/kapelamitoda/

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Taylor Swift sent a powerful message to people who underestimate young voters

Politics

Vyhraj Playko!

Entertainment

Drake, Ed Sheeran and Eminem Are Spotify’s Biggest Artists Ever

Entertainment

James Murdoch seen as favorite to replace Musk as Tesla chair

Politics

Connect